G20/OECD Kurumsal Yönetim Forumu; Kurulumuz  (SPK) ev sahipliğinde Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD)  ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile 10 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Park Bosphorus Otel'de düzenlenecektir.

OECD Kurumsal Yönetim İlkelerine ilişkin yenileme çalışmaları reel ekonomiye hizmet eden güvenilir finansal piyasaların desteklenmesi amacıyla OECD bünyesinde halen devam etmektedir. G20/OECD Kurumsal Yönetim Forumunda söz konusu yenileme çalışmalarının yönü ve içeriği tartışılarak, özellikle gözden geçirilmiş İlkelerin Kasım 2015 G20 Antalya Zirvesine iletilmek üzere 2015 Eylül ayında gerçekleştirilecek olan G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısında sunumu ele alınacaktır.
Forumda ayrıca sistemin geneli açısından sürdürülebilir özel sektör büyümesini etkileyecek iki konu incelenecektir. Bunların ilki küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesi için gerekli kurumsal kapasite, ikincisi ise gelişmekte olan ekonomilerde sermaye piyasalarının gelişimi olacaktır.

Açılış konuşmalarını SPK Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, OECD Genel Sekreteri Sn. Angel Gurría ve Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan’ın yapacağı toplantıda; OECD Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı Sn. Marcello Bianchi, OECD G20 Şerpası Sn. Gabriela Ramos, önceki dönem Nasdaq Baskan Yardımcısı Sn. David Weild, Brezilya Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Sn. Leonardo P. Gomes Pereira, Hindistan Ulusal Borsası Başkanı Sn. Chitra Ramkrishna, Endonezya Finansal Hizmetler Otoritesi Başkanı Sn. Mukiaman Darmansyah Hadad ve alanlarında önde gelen diğer yabancı uzmanlar konuşmacı olarak yer alacaktır. İlgili kurum ve kuruluşların temsil edileceği toplantıda 25 in üzerinde ülkeden 100 ü aşkın yabancı katılımcının bir araya gelmesi beklenmektedir.
 
Kamuoyuna duyurulur.


 
Forum programı için tıklayınız


Toplantıya kayıt için SPK-Elif Aydın Işıkoğlu ile irtibata geçilebilir.
Tel: 312 292 8474
e-posta: elifi@spk.gov.tr