SPK ile Pakistan Menkul Kıymetler Komisyonu arasında İkili İşbirliği Anlaşması imzalandı 

 

T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Pakistan Menkul Kıymetler Komisyonu (SECP) arasında ikili işbirliği anlaşması imzalandı.

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray ile Pakistan Menkul Kıymetler Komisyonu Başkanı Muhammad Ali tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'nun İstanbul Temsilciliği'nde 14 Eylül 2011'de imzalanan anlaşma iki ülke arasında bilgi alışverişi ve işbirliğinin geliştirilmesini amaçlamaktadır.  

SPK Başkanı Prof. Dr. Akgiray imza töreninde yaptığı konuşmada kurum olarak dış ilişkilere yoğun önem verdiklerini ve ülkelerarası işbirliklerini artırdıklarını belirtti. Ayrıca Akgiray, Pakistan ile imzaladıkları bu anlaşmanın bu yönde yapılmış 29. anlaşma olduğunu vurgulayarak bu yöndeki ile işbirliklerinin artarak süreceğini ifade etti.

Pakistan Heyeti Istanbul programı kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu'nun yanı sıra, IMKB, Vadeli İşlemler Borsası, Altın Borsası, Merkezi Kayıt Kuruluşu, Takasbank, Aracı Kuruluşlar Birliği ve Kurumsal Yönetim Derneği'ni de ziyaret etmiş olup, söz konusu ziyaretlerin ülkemizin sermaye piyasalarının tanıtılmasına ve iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine yardımcı olacağı düşünülmektedir.  

Kamuoyuna duyurulur.