Kurulumuz ve AB Komisyonu TAIEX Ofisi işbirliği içinde "Bağımsız Denetim" konulu TAIEX çalıştayı Almanya, İngiltere ve Danimarka yetkili otoritelerinden konuşmacıların katılımı ile 19 Şubat 2010 günü Kurulumuz Ankara konferans salonunda gerçekleştirilmiştir. Çalıştayda yapılan sunumlara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

- Workshop on Quality Assurance Review Techniques (Agenda)

- Auditing: Regulatory Framework and Quality Control Inspections of the CMB (Mrs. İnci Elgin, CMB, Turkey)

- Within the light of the 8th Council Directive, applications of Quality Control Systems of Member States (Mr. Markus Grund, Federal Financial Supervisory Authority, Germany)

- The Public Oversight System for Statutory Auditors in Germany (Mr. Martin Kocks and Mr. Robert Leners, Auditor Oversight Commission, Germany)

- Selected whole firm procedures / Selection and Review of Audit Engagements (Mr. Martin Kocks and Mr. Robert Leners, Auditor Oversight Commission, Germany)

- Efficient and effective audit quality assurance - the UK approach (Mr. Trevor Smith, Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW))

- Specific Training in ISA's and IFRS's - Manuals, Guidance and Other Material (Mr. Michael Scott, PCP Limited)

- Quality Control and Control Assurance Review in Denmark (Ms. Vibeke Sylvest Barfoed, the Danish Commerce and Companies Agency, the Ministry of Economic and Business Affairs)

 

Söz konusu sunumlarda öne sürülen fikirler sunum sahiplerine aittir. Sermaye Piyasası Kurulunun görüşlerini yansıtmaz. Ayrıca söz konusu sunumlarda yer alan bilgi ve verilerin doğruluğu ile bu bilgi ve verilere dayanarak verilecek yatırım ya da benzeri kararların sonuçlarından Sermaye Piyasası Kurulu sorumlu tutulamaz.

Söz konusu sunumların yayın hakları sahiplerine aittir. Her hakkı saklıdır. Sunumların hiçbir bölümü kısmen veya tamamen ya da özet halinde çoğaltılamaz ve dağıtılamaz. Normal ölçüyü aşan iktibaslar yapılamaz. Normal ve kanuni iktibaslarda kaynak gösterilmesi zorunludur.