SERMAYE PİYASASI KURULU 2010 ŞUBAT AYI STAJ PROGRAM DUYURUSU

 1. Kurulumuzda staja başvuracakların, üniversitelerin üçüncü veya dördüncü sınıfında okuyan öğrenciler ile stajın açıldığı aydan geriye doğru son eğitim/öğretim döneminde mezun olan kişiler başvurabilir. Staj için kabul edilen fakülte ve bölümleri görmek için tıklayınız.
   
 2. Staj programı 1-12 Şubat 2010 tarihleri arasındaki 10 işgünlük sürede sabah ve öğleden sonra grubu olmak üzere ders anlatımı olarak düzenlenecektir. İmkan ölçüsünde ve ihtiyaç duyulduğunda ders anlatımı dışında Kurulun meslek dairelerinde uygulama imkanı verilecektir.
   
 3. Başvurular, sadece İnternet üzerinden alınacaktır. İnternet Başvuruları, Kurulun internet sitesinde 14/12/2009 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayacak ve 25/12/2009 Cuma günü saat 18:00'a kadar devam edecektir. İnternetten başvuruda bulunan adaylar arasından kura ile tespit edilecek adaylar, Kurulun internet sitesinde 30/12/2009 Çarşamba günü ilan edilecektir.
   
 4. Staja kabul edilen adaylar, gerekli olan belgeleri 08/01/2010 tarihine kadar Kurula ulaştırmak zorundadırlar. Bu belgeler aşağıda sayılmaktadır:
   
  • Kulumuza hitaben staj talebini içeren dilekçe (zip), 
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Cumhuriyet Savcılığından son üç ay içerisinde alınmış sabıka kaydı belgesi,
  • Devam edilen üniversiteye onaylattırılan Staj Başvuru Formu (zip | pdf).
    
 5. 8 Ocak 2010 tarihine kadar staj başvuru evraklarını Kurula ulaştırmayan adayların başvuruları ve staj yapma hakları iptal edilir. Başvurusu iptal edilen adayların yerine, kontenjanın doldurulması amacıyla daha önce elektronik başvuruda bulunmuş adaylar arasından yedekler belirlenir. Yedek listede ismi açıklanan adayların 12-20 Ocak 2010 tarihleri arasında staj başvuru evraklarını Kurula iletmeleri gerekmektedir.
   
 6. Staj, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Ankara merkez binasında ve İstanbul Temsilciliği'nde yapılacaktır. Adayların büyük çoğunluğu Ankara'da staja kabul edilecektir. Adaylar Ankara-İstanbul şehir tercihlerini başvuru esnasında yapacaklardır.
 7. Staj sırasında kıyafetle ilgili bir zorunluluk bulunmamaktadır. Ancak staj yapan öğrencilerin giyim ve görünümlerinde sadelik, düzen ve kurum kültürüne uygunluk esastır.
 8. Staja kabul edilen adaylar başvuru belgelerini "Sermaye Piyasası Kurulu, Eskişehir Yolu 8.Km No:156 06530 ANKARA" adresine elden getirebilecek (başvuru sahibi dışındaki bir kişi de evrakları teslim edebilir) veya posta/kurye ile gönderebilecektir. Dolayısıyla belgelerin anılan tarihe (08/01/2010) kadar Kurulun evrak sistemine ulaşması esastır. Bu anlamda belgelerin kabulünde postaya veriliş tarihi dikkate alınmayacaktır.
 9. Stajla ilgili sorular için spkstaj@spk.gov.tr adresine e-posta gönderebilir veya 0.312.2928268 numaralı telefonu arayabilirsiniz.